Kirkekontorets åbningstider

Tirsdag:  9:30 - 13:00
Onsdag: 9:30 - 13:00
torsdag: 9:30 - 15:00
Fredag:  9:30 - 13:00

 

 

 

 

Kirkens kontor

Sankt Hans Plads 1 
5000 Odense C
Tlf. 91 17 43 88
Email: sankthans.sognodense@km.dk

Send sikker mail til kirken - klik på HER

 

 

 

Kirken er åben for besøgende:

Alle dage (bortset fra lørdag, hvor der er lukket) fra kl. 10:00 - 15:00

 

Du kan tage en virtuel rundtur i kirken ved at klikke på HER

Præsten Peter

Peter Ø. Jacobsen

Kirkebogsførende sognepræst

E-mail: poej@km.dk
Telefon 51 30 19 70

Send sikker mail til Peter, klik på HER

Præsten Christian

Christian P. Medom

Sognepræst

E-mail: cpm@km.dk
Telefon: 51 35 95 15

Send sikker mail til Christian, klik på HER

Peder præst

Peder Thyssen

Korshærspræst

E-mail: ppt@km.dk
Telefon:  20 45 56 30

Kirketjener Jane

Jane Birkbak

Kirketjener

E-mail: jane@sankthanskirke.dk
Telefon:  21 27 13 81

Kirketjener Agnete

Agnete Kruse

Kirketjener

E-mail: agnete@sankthanskirke.dk

Telefon: 24 52 30 80

Organisten Susanne

Susanne Krog Thesbjerg

Organist

E-mail: Susanne@sankthanskirke.dk

Telefon: 21 41  04 81

Sognemusiker Sanne

Sanne Dyssegaard

Sognemusiker

E-mail: sanne@sankthanskirke.dk

Telefon: 21 23 91 59

Edel Juul Nielsen

Kirke-kulturmedarbejder

E-mail: edel@sankthanskirke.dk

Telefon: 21 71 22 81

Thomas Lindbock

Kirke-kulturmedarbejder

E-mail: thomas@sankthanskirke.dk

Telefon: 23 37 02 50

Henrik Faurby

Kordegn

E-mail: henfa@km.dk

Telefon: 91 17 43 88

Lise Hansen

Regnskab

E-mail: liseorsbjerg@live.dk

Telefon: 40 11 32 03

Menighedsrådet

Klik på HER og kom til menighedsrådets side